MEÜ’de mezuniyet sevinci

Mersin Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet töreni ve mezuniyet sergisi düzenledi.

HABER MERKEZİ

Mezuniyet töreni, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonunda gerçekleşti. Törene, Yüksekokul Müdürü Prof. Zeki Umay, akademik ve idari personel ile 20 mezun öğrenci ve mezun yakınları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra tanıtım filmi gösterildi.

Törende söz alan Yüksekokul Müdürü Prof. Zeki Umay, destekleri ve emeklerinden dolayı akademik personele, titiz çalışmalarından dolayı idari personele ve katılımları nedeniyle de öğrenci ailelerine teşekkür etti. Mezun öğrencilere seslenen Prof. Umay: “Dürüst, özgüveni olan, mücevher tasarımında özellikle söz sahibi olabilecek gençler olarak, kendiniz, yakınlarınız, ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz. Mezuniyetiniz, ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Başarılarınız daim olsun.’’ dedi. Prof. Umay, mezun öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini bitirdi.

Törende konuşma yapan Takı Teknolojisi ve Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Meltem Gürbüz, “Sizleri ilerleyen yıllarda başarılı birer iş adamı, iş kadını olarak görmek; mutlu, huzurlu bir yaşam süren bireyler olarak karşılaşmak, bizim için en gurur verici şey olacak. Yolunuz açık olsun.’’ dedi.

Bölüm birincisi Suna Bostancı’ya Prof. Zeki Umay, bölüm ikincisi Emre Pınar’a Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Meltem Gürbüz, bölüm üçüncüsü Ali Muslu‘ya ise Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serkan Gönenç tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra mezun olmaya hak kazanan öğrencilere, temsili diplomaları öğretim elemanları tarafından verildi.

Mezunların kep atmasıyla sona eren törenin ardından saat 16.00’da Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi Fuayesi’nde mezuniyet sergisi açılışı gerçekleşti. Sergi 14 Haziran Cuma gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.