Salı , 15 Ekim 2019

MEÜ’de Fatma Turgut’tan konser

25. Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında, sanatçı Fatma Turgut Mersin Üniversitesi (MEÜ) Vadi Spor Tesisleri Stadyumu’nda konser verdi.

HABER MERKEZİ

24 Nisan Çarşamba akşamı gerçekleştirilen konsere, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yağcı, MEÜ Genel Sekreteri Vedat Güngör, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Konser öncesinde MEÜ Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı öğrencileri tarafından hazırlanan dans gösteri sahnelendi. Mersin Üniversitesi’nde konser vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fatma Turgut; şenliğin yeniden düzenlenmesi nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkür etti. Konserde MEÜ Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından sanatçı Fatma Turgut’a çiçek takdim edildi. Öğrenciler ile şenliği yeniden düzenliyor olmaktan ve MEÜ’de sanatçı Fatma Turgut’u ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti paylaşan Rektör Prof. Dr. Çamsarı’ya öğrenciler de alkışlarıyla karşılık verdi. Ünlü sanatçı, yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı konserde 2 saat boyunca sahnede kalarak en sevilen şarkılarını seslendirdi ve dinleyenlerine keyifli dakikalar yaşattı.