Pazartesi , 20 Mayıs 2019
MEÜ öğrencilerinden kan bağışı

MEÜ öğrencilerinden kan bağışı

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

BİLGE ÇAKIR

Mersin kan bağışı noktalarından Forum Yaşam Evinde gerçekleştirilen kan bağışına çok sayıda öğrenci katıldı. Kan bağışının önemine dikkat çeken Kızılay ekibi, kan bağışının, kan bankaları için oldukça önemli olduğunu ve birçok insanın da hayatına katkıda bulunacağını anlattı.

Sosyal Hizmetler Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinden Damla Aslan “Daha önce Kızılay okulumuza geldiğinde kan bağışında bulunmuştuk. Tekrar kan verebileceğimiz tarih geldiğinde Kızılay’ın okulumuza yeniden gelmesini beklemek yerine arkadaşlarımızla organize olup biz kan toplama merkezine gelerek kanımızı verdik. Burada etrafımızdaki insanları da kan vermeleri konusunda bilinçlendirmeye çalıştık” dedi.

Kan vermenin önemine değinen, bölüm öğrencilerden Oktay Bostancı ise; bununla birlikte 4. kan bağışında bulunduğunu,  kan bağışının hayat kurtardığını biliyor olmanın sorumluluğu ile bu konuda farkındalık sağlayıp, dikkat çekmek amacı ile gönüllü ve sürekli bağışçı olma yolunda ilerlediğini ifade etti.