Pazar , 18 Ağustos 2019
MEÜ ile Tez Koop Arasında Toplu İş Sözleşmesi

MEÜ ile Tez Koop Arasında Toplu İş Sözleşmesi

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu toplu iş sözleşmesi imza töreninde bir araya geldi.

HABER MERKEZİ

MEÜ Rektörlük Binasında gerçekleştirilen törene MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, MEÜ Genel Sekreteri Vedat Güngör, MEÜ Personel Daire Başkanı İsa Değirmenci ve işyeri temsilcileri katıldı.  Tez-Koop-İş Sendikası Haydar Özdemiroğlu’na ise Tez-Koop-İş Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Oğuz ve sendika temsilcileri eşlik etti.

Törende konuşan MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çalışanlarımız mutluysa biz de mutluyuz” dedi. Geçtiğimiz dört yıl boyunca her anlamda birçok zorluğu akademik ve idari personelin desteğiyle aşmayı başardıklarını, bu çabanın takdir edilmesinden onur duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Çamsarı bundan sonraki süreçte de üniversitemiz ve ülkemiz yararına her türlü görevi kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı yeniden atanması dolayısıyla tebrik ederek sözlerine başlayan Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, ülkemizin ve üniversitelerimizin ekonomik yapısını gözeterek sendika üyelerinin de memnun olacağı bir toplu iş sözleşmesini imzalamaktan mutlu olduklarını ifade etti. Özdemiroğlu, “Başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere bu süreçte katkısı olan herkese gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.