Pazar , 19 Mayıs 2019
“KENTİ SPORLA ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

“KENTİ SPORLA ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti

Cumhur İttifakı MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, sporun ve sporcunun her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, “Biz kıt imkanlarla Torosları Çukurova çanağında en fazla spor tesisine sahip bir ilçe konumuna getirdik. Büyükşehir ölçeğinde çok daha güzel hizmetler sunacağız” dedi.

Tuna, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret ederek, Federasyon Başkanı Mithat Ertaş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Tuna, başarının alt yapı ve tesisleşmeden geçtiğine inandıklarına vurgu yaparak, sadece futbol branşında değil diğer spor dallarında da amatör spor kulüplerine imkanları ölçüsünde destek olduklarını belirtti. Tuna, “Sağlık, eğitim ve gençlik üzerine yoğun çalışacağız demiştik. Doğru strateji, doğru zamanla ve doğru sonuçlarla bugün Torosları sağlık, eğitim ve gençliğin merkezi yaptık. Gençlik anlamında 10 spor kompleksimizi Toroslara kazandırdık. 5 tesisimizin de yapım çalışmaları devam etmektedir. Olimpik yüzme havuzundan gençlik merkezimize, amfi tiyatrodan drag pistine kadar birçok tesis ile Toroslarımızı bezedik. Drag pistimizin hafriyat çalışmaları bitti, asfalt kısmı kaldı. Burası bittiğinde Türkiye’nin bir numarası olacak. Mersinimizin spor turizmine de katkı sağlayacak inşallah. Başlangıç noktası ile finishi görebilecek panoramik bir görüntüye sahip özel bir yer oldu” dedi. (İHA)