Pazartesi , 15 Temmuz 2019
Kadınlar bilgilendirildi

Kadınlar bilgilendirildi

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği organizasyonunda gerçekleştirilen etkinliğe, kadınlardan yoğun talep oldu.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

City Hospital Kadın sağlığı ve hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Dilek Güler kadınlara genel taramalar hakkında bilgi verdi.

Opr. Dr. Dilek Güler, kadın sağlığı, kadının anne karnındaki hayatından başlayıp çocukluk, yetişkinlik ve yaşlılıktan ölüme kadar devam eden sağlık hizmetlerinin tümünü kapsadığını belirtti.

Kadın sağlığını etkileyen faktörler ve alınacak önlemler hakkında bilgilendirme yaptı.

Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu ise, “Kadın olmak harika ”konulu semineriyle, katılımcılara keyifli vakitler geçirtti.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer’de,  Kadın ve Çocuk Daire Başkanlığından ve projeleri hakkında bilgilendirme yaptı. Proje bölge kadınları tarafından büyük beğeni aldı.

Öte yandan Mezitli Belediye Başkanı ve adayı Neşet Tarhan’ın eşi Sembol Tarhan, yeni dönem için kadınlara yönelik projelerden bahsetti. Yapılan projelerden son derece mutlu olduklarını dile getiren kadınlar, yeni dönemin yeni projelerini de çok beğendiklerini ve aynı zamanda çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği koordinatörü Esra Alkan Uysal, ”Birlik bir yandan  kadın yaşam merkezi gibi işliyor. Aslında burada belli periyodlarla, kadınlarımıza yönelik seminerler düzenliyoruz. Talep ve ilgi oldukça fazla oluyor. Eğitim konularını gelen taleplere göre belirliyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne, kadın ve çocuklar için onlarca eğitim organize ettik. Bunun dışında bir çok kurum ve kuruluşlara seminerler konusunda ev sahipliği yapıyoruz. Her şeyin başının eğitim olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.