Cumartesi , 30 Kasım 2019
Jandarma suçlulara göz açtırmıyor

Jandarma suçlulara göz açtırmıyor

Mersin Jandarma Komutanlığı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

FATMA NUR ÇANKAYA

Jandarma, özellikle trafik konusunda hassasiyetini göstermeye devam ediyor.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri, son bir haftada yaptığı uygulamalarla 8 bin 728 araç kontrol edilirken, sıkıntısı bulunan araçlara cezai işlem uygulandı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından  yapılan çalışmalarda, son 7 gün içerisinde 74 işçi servisi,527 motosiklet olmak üzere toplam 8.728 araç kontrol edildi ve bu  kontroller sonucunda 41 araç trafikten men edilirken, 8 kişininde ehliyetine el konuldu. Ayrıca motosikletlere yönelik yapılan Türkiye Huzur ve Güven uygulamasında da 278 motosiklet kontrol edilmiş, 9 adet tescilsiz motosiklete el konulmuş, 38 motosiklete toplamda,n 17.497 TL ceza kesilirken, 347 şahsın yapılan sorgusunda ise, yoklama kaçağı olarak aranan 3 şahıs yakalandı.

Bir önceki yılın aynı dönemi  ile yapılan kıyaslamada trafik kaza sayısında %-19, yaralı sayısında %-11,ölümlü kaza ve ölü sayısında %-11 oranında azalış olduğu görüldü. Ayrıca Jandarma Trafik Timlerince 204  sürücü ve vatandaşlara trafik kuralları ve trafik kazalarını azaltıcı tedbirler hakkında bilgilendirme semineri verildi.