İYİ Kİ DOĞDUN OĞLUM

Evlat neydi; Bağrına bastığın gonca gül, yüzündeki gülümseme, kalbindeki derin sızı. Her gün dualar ettiğin ömrüne ömür kattığın yüreğindeki merhametin, yeri geldi mi en masum vicdanın. Evladımın ayağı taşa değse benim yüreğim kanar dediğindir… Hani derler ya önce can sonra canan. Hayır, bir evladın varsa canda o cananda. Büyümesini izlediğin o ponçik ellerine bir sızı gelmesin dediğin, gecelerce düşünüp sağlık huzur dilediğin geleceğe umutla bakışın sevgilerin en güzeli. Henüz karnının bir köşesinde beklerken hayallerini kurduğun tekmelerini hissettiğin sevinçten ağladığın en güzel mutluluğun. Gerçeği hayalinden daha güzel olan ve hayal edip elde ettikten sonra değeri azalmayan aksine her gün artan tek varlıktır.

Evlat doldurulacak bir kalp değil sadece sevgi ile büyütülecek bir candır. En iyi muhabbetin sahibi evlattır. Çünkü noktasına kadar yalan sızdır cümleleri. Hiçbir çiçek evlat kadar güzel kokmaz öpmeye kıyamadığın koklamaya doyamadığın dır. Evlat sizden geri kalandır bıraktığınız izlere dikkat edin

Canım oğlum seni sevinçlerin en büyüğü ile ellerime aldım. Geceler boyunca tek başıma bekledim, tenimin sıcaklığıyla ısıttım, şevkatimle sardım. Sen benim emeğim sin, sen benim en güzel günlerim sin, geçen ömrüm bütün anılarım sın. Ben anneyim sense canımın içindeki canım evladımsın. Allah yokluğunu göstermesin iyi ki doğdun oğlum.