Pazar , 13 Ekim 2019

“Herkes için hizmet etmeye devam edeceğiz”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 2009 yerel seçimlerinde göreve geldiğini belirterek, “Yediden yetmişe herkes için hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 2009 yerel seçimlerinde vatandaşların duyduğu güven ile göreve gelerek, ilçeye hizmet etmeye başladı. 10 yıldan bu yana birçok önemli hizmet ve projeye imza atan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘Yediden yetmişe herkese hizmet’ parolasıyla Erdemli’ye hizmet ederek, her kesimin takdirini kazandı.

‘Hoş Geldin Bebek’ projesiyle, Erdemli’de dünyaya gelen her bebeği hemşerisi kabul edip, onlara hemşerilik beratı takdim eden Tollu, yeni doğan bir bebeğin ihtiyaçlarını içeren paket dağıtımı ile de vatandaşın takdir ettiği önemli bir projeye imza attı. Bu düstur ile yola çıkan Tollu, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini sahneleyerek birçok ödüle layık görüldü. Projeleri, Erdemli dışında birçok belediyenin dikkatini çeken ve kullanılmaya başlanan Erdemli Belediyesi, uluslararası camiada da kendine yer buldu. ‘Limon Çiçeği’ projesiyle, yaşlıların evde bakım hizmetlerini yapan, gencinden yaşlısına herkesin övgüsünü kazanan Belediye, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarıyla da belediyecilik kavramının farkını ortaya koydu. Fırsat eşitliğini savunan Limon Çiçeği ekipleri, tüm bu hizmetlerin yanında öğrencilere malzeme desteği de sağlandığının altını çizdi. ‘Bir İnsanlık Projesi’ olarak adlandırılan Limon Çiçeği, ilçenin her mahallesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, toplumun maddi ve manevi yaralarını sarıyor. Erzak, kıyafet, kişisel temizlik, hasta yatağı, tekerlekli sandalye temini gibi birçok konuda vatandaşa destek olan proje konusunda değerlendirmede bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Bizler, toplumun sadece alt yapı sorunları ile ilgilenmedik. Çünkü bizim görev anlayışımızda, yaratılanın en üstünü sayılan insan var. Vatandaşlarımızın insani değerlere uygun yaşayabilmesi, hastalarımızın tedavilerinin sağlıklı koşullarda yapılabilmesi, eğitimden her bireyin fırsat eşitliği çerçevesinde yararlanabilmesi adına ekiplerimiz gece demeden gündüz demeden çalışmakta. Bizler tüm kadrolarımız ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz ve yediden yetmişe herkes için hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.