Pazartesi , 14 Ekim 2019
HEP BİRLİKTE YAN YANA OLACAĞIZ

HEP BİRLİKTE YAN YANA OLACAĞIZ

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı A.Hamit İzol, MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve MTSO üyeleri,  Siverek Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler.

FATMA NUR ÇANKAYA

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, “Siverek Ticaret ve Sanayi Odası ile hep birlikte yan yana olacağız ve bu birliktelik, Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

EKONOMİK, KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANDA İŞBİRLİĞİ

MTSO heyeti Şanlıurfa ve Siverek’te bir dizi temaslarda bulundu. Son olarak Siverek Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol,  OSB Başkanı Sabri Tekli, Oda Başkanı Serdal Bucak ile başta ekonomik işbirliği olmak üzere, sosyal ve kültürel alanda da birlikte hareket etme kararı aldılar.

SİVEREK’LE HER ALANDA İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ

MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, “Siverek benim için gerçekten çok önemli.  İyi ve kötü günlerimin geçtiği şehir. Özellikle Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdal Bucak başkanla,

bizim ayrı bir dostluğumuz ve akrabalığımız var. Bu nedenle başta Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bucak ve siz değerli meclis üyelerini ziyaret etmek istedik. Hepinize bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Burada bulunan Başkanlar, yöneticiler, üyeler ve gazeteci dostlarımıza teşekkür ediyor ve Siverek’le her alanda işbirliği yapacağımız için mutluluk duyuyorum” dedi.

MTSO heyeti Şanlıurfa ve Siverek’te bir dizi temaslarda bulundu. Son olarak Siverek Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol,  MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Oda Başkanı Serdal Bucak ile başta ekonomik işbirliği olmak üzere, sosyal ve kültürel alanda da birlikte hareket etme kararı aldılar.

Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yeliz Akın,  sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başladı.

Akın, “Bizden biri olan siyasetçi, yazar, kanaat önderi ve iş adamı kimlikleriyle bizleri gururlandıran, yine gün için bize ev sahipliği yapacak eserlerinde, bu coğrafyanın kaderi dediğimiz tüm argümanları eleştirecek kadar cesur , kadın gücünü her platformda dile getiren değerli hemşerimiz  ,başkanımız  Abdülhamit  İzol a çok teşekkür ederiz. Siverek Ticaret ve Sanayi Odası olarak müstakil kuruluşunu 22.03.1953 tarihinde yapılan seçim ile  gerçekleştirip bugüne  kadar faaliyetini sürdürmektedir. Odamız, üyelerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılama noktasında önemli bir rol üstlenerek, iş dünyasına danışmanlık yapan, topluma yeni bilgiler kazandıran, deneyimler katan, yeni projelere imza atan, dinamik ve üye odaklı bir kurumdur. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında hizmet veren Odamız, 2014 yılında 10. Dönem Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanmıştır.7 Meslek komitesinde 1500 üyemizle bölge dinamiklerine ev sahipliği yapmaktadır. Kentimizde 100  işyerine sahip küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi  küçük imalat, tamir ve bakım gibi faaliyetlerle hizmet vermektedir. Üretimi ve sanayiyi sektöründe hizmet  veren Mermer Fabrikası, şeker imalat tesisleri ve soğuk hava deposu  , Hazır ,Beton, Taş İşletmeciliği- Mermer, Tekstil, Peynir ,bulgur pirinç Üretimi, Hazır Su, Asansör Montaj, Et Entegre, Çırçır fab. Yem imalatı, Un İmalatı, Mısır Kurutma Tesisisleri  gibi çok sayıda firmamız bulunmaktadır. 20 yıl süren ,her türlü brokratik engelle karşılaştığımız Siverek OSB mücadelesini kazanmış bulunduk. Siverek Organize sanayi bölgesi kuruluş protokolünü bakanlıkça onaylatarak  tüzel kişiliğini tescil etmiş oldu. Büyükşehir Belediyemizin OSB yolu ile ilgili girişiminden sonra arazi tahsisleriyle, büyük bir yol kat etmiş olacağız. Yeni yer alımı ile ilgili de bürokrasisizim devam etmekte olup inşallah seneye sizleri yeni binamızda, yeni yerimizde ağırlamaktan büyük kıvanç duyacağız” dedi.

SİVEREK’LE HER ALANDA İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIMIZ İÇİN MUTLULUK DUYUYORUM

MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, “Siverek benim için gerçekten çok önemli.  İyi ve kötü günlerimin geçtiği şehir. Özellikle Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdal Bucak başkanla,

bizim ayrı bir dostluğumuz ve akrabalığımız var. Bu nedenle başta Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bucak ve siz değerli meclis üyelerini ziyaret etmek istedik. Hepinize bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Burada bulunan Başkanlar, yöneticiler, üyeler ve gazeteci dostlarımıza teşekkür ediyor ve Siverek’le her alanda işbirliği yapacağımız için mutluluk duyuyorum” dedi.

MERSİN’DEN KUCAK DOLUSU SEVGİLER

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan’da, Siverek’te olmaktan büyük gurur duyduğunu söyledi.

Kızıltan, “Her şeyden önce Mersin’den kucak dolusu sevgiler sunuyorum. Burada bulunan Başkanlarım, odalarımızın üyelerine ve gazeteci arkadaşlarıma birlikte olduğumuz için teşekkür ediyorum. Bu ortamda çok duygu dolu anlar yaşadık. Hamit Bey ne kadar Siverekli ise, bizimde Siverek’te çok zamanlarım geçti. Bilhassa tarımsal kalkınma alanında ciddi katkımız olmuştur. Siverek’te ve birçok bölgede çiftçilerimize çok hizmetler verdik, sulama pompaları yaptık. Bu hizmetleri Şanlıurfa’da da yaptık. Bu bölgeye 10-15 yıl sürekli geldiğim için dostlarımda oldu. Bu dostlarımın bende duygusal birikimleri de oldu. Eski Siverek ile şuan ki Siverek arasında çok fark var. Gerçekten çok gelişmiş, çok büyümüş ve çok modern bir şehir olmuş. Bu açıdan da gerçekten gurur duydum. Biz Şanlıurfa TSO ile kardeşliğimizi imza ile resmiyete döktük. Zaten Şanlıurfa ve Mersin gönülden bağlı iki şehir. Başta Hamit İzol olmak üzere Siverekli çok arkadaşımız var.  Hamit İzol’la gurur duyuyoruz. Ben eminim,  Hamit başkan Şanlıurfa ile ilgili bir hikaye yazacaktır. Her zaman deriz, her şeyin bir hikayesi olması lazım. Hamit İzol’un bir sonraki kitabı Şanlıurfa ile olacaktır. Bende bize gösterdiğiniz kardeşlik, dostluk, yakınlık, ilgi ve alakanızdan dolayı,  hepinize bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte yan yana olacağız.  Bu kardeşliğimiz, Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Takaron vadisine düzenlenen gezide, feribotla Fırat nehrinin güzellikleri objektiflere yansıdı.