HENTBOLCU KIZLAR 2.LİG YOLUNDA DESTEK BEKLİYOR

Mersini temsilen Hentbol 2.lige yükselme müsabakalarına hazırlanan VOLHENT Spor Kulübü,  2.Lige yükselme müsabakaları için hazırlıklarını tüm hızı ile sürdürüyor.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Mersin de 10 yıldır unutulan Hentbol Bayanlar Ligine en alttan başlayarak, yukarı doğru çıkmak isteyen VOLHENT Spor Kulübü,  17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Eskişehir de mücadele edecek. İlk tur grup müsabakalarında Gaziantep’te mücadele eden ve 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile final grubuna kalmayı başaran temsilcimiz, final gurubunda Artvin 7 Mart S.K., Gaziantep Oğuzeli H.E.S.K., İstanbul Sahil S.K., İstanbul Defne S.K., Karaman Veteranlar S.K., Kütahya Ülkü S.K. ve Ordu Gençlerbirliği S.K. ile ilk dörde kalabilmek için mücadele edecekler.

ALT YAPIDAKİ SPORCULARIMIZLA MÜCADELE EDİYORUZ

Sporcuların tamamı alt yapıda yetişen 2003 ve 2001 doğumlu kızlardan oluşan temsilcimiz, gruplardan çıkmak istiyor.

Kulüp Antrenörü Özgür İlmek yaptığı açıklamada, ” En büyük dezavantajımız, sporcularımızın tecrübesiz olması. Kendi alt yapımızda yetişen sporcularımızla amacımız, Mersin’de yeniden bayan hentbolun gelmesi ve ligde mücadele etmesi. Özellikle 10 yıldır bayan hentbolu ve yaklaşık 2 yıldır da erkek Hentbolunun ilimizde olmaması,  sporcularımızın müsabaka seyretme ve müsabakaya katılma yönünde fazlası ile eksiklik olarak görülmektedir. Sporcularımızın genç olması, tecrübesizlik açısından bizi olumsuz etkilese bile, onların kazanma azmi ve gayretleri sayesinde, Eskişehir’de ilimizi en iyi şekilde temsil ederek, istediğimiz hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Tek amacımız Spor Kenti olma yolunda son hızıyla devam eden şehrimizi, 10 yıl gibi süredir oluşmayan bir oluşumun içinde yer alarak, alt yapıda bulunan diğer sporcularımızın bir hedefe yönelmesi için takımımızın ligde olmasını sağlamaktır” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Ozan Kaya ise yaptığı açıklamada ” Kulübümüz yeni kurulan, tamamen amatör ruhla yönetilen bir organizasyon olup, tek amacımızın ilimizde 10 yıldır esamesi okunmayan Bayan Hentbolunun bir yerlere gelmesini sağlamak. Bugüne kadar çeşitli yardım severlerin desteği ile Gaziantep ve Eskişehir illerine gittik.

2.lige yükselirsek, o zaman daha çok maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var. Ayrıca yerel seçimlerde göreve gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in her zaman sporcularımızı destekliyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’de,  Yenişehir Spor Salonu tahsisi konusunda her zaman destekliyor ve kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.