Cumartesi , 24 Ağustos 2019
HDP’lilerden Katolik Kilisesine ziyaret

HDP’lilerden Katolik Kilisesine ziyaret

Geçen dönem HDP Akdeniz Belediye Başkan adayı Reşan Aşan’la, HDP İl yöneticilerinden Mustafa Işık, Mersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi ruhani reisi Peder Fransuva Dondu ve Kilise cemaatini ziyaret ettiler.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Mersin İtalyan Katolik Kilisesinde gerçekleşen ziyarette, geçtiğimiz dönem HDP Akdeniz Belediye Başkan adayı olan Reşan Aşan’la HDP İl Yöneticisi Mustafa Işık, seçim döneminde kendilerine kapılarını açan Katolik cemaatine teşekkür ettiler.

Işık, “Biz bu kentin farklı renklerini, farklı dillerini ve farklı inançlarını seviyoruz. Çünkü bu farklılık bizim zenginliğimiz. Sizden bu renkliliğin en güzel simgelerindensiniz” dedi.

Başkan adayı Aşan’da, “Mersin gerçekten her yönü ile Türkiye’ye örnek bir şehir. Bu şehiri güzelleştiren bizim farklı kimliklerimiz ve inançlarımız. Bu ülkeye barışın gelmesi için büyük çaba harcıyoruz. Ötekileştirilen değil, bütünleştirici bir siyaset izleyerek, bütün hakları ve dilleri, dinleri bir arada tutabilir, barış içinde kardeşçe yaşayabiliriz” diye konuştu.

Mersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi ruhani reisi Peder Fransuva Dondu ise, “Her şeyin başı sevgidir. Sevgi ve hoşgörü içerisinde bir birimize bakarsak, tanrı sevgisini içimizde taşır ve hayatın her alanında yayarsak, dünyada kötülük kalmaz. Savaşların en büyük nedeni sevgisizliktir” şeklinde konuştu.