Perşembe , 20 Haziran 2019
Halkımızın aklıyla oynuyorlar

Halkımızın aklıyla oynuyorlar

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara belediye başkanları aday tanıtımında dile getirdiği “Bay Kemal ne diyor? ‘Yurt yok’ diyor, ‘öğrencilerin kalacağı.’ Türkiye’de ne kadar yurt ne kadar yatak kapasitesi var; haberi yok. Çünkü kılavuzu karga, sıkıntı burada” sözlerini sert bir dille eleştirdi.

HABER MERKEZİ

CHP’li Ali Mahir Başarır, “AKP Genel Başkanı’nın her fırsatta çıkıp Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘ülkemizde öğrencilerimiz için gerekli sayıda yurt yok’ sözlerini yalanlarcasına açıklama yapması, halkımızın aklıyla oynamasından başka bir şey değildir” dedi.

Başarır açıklamasına şöyle devam etti: “Daha önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, ülkemizdeki öğrencilerin yurt sorunlarına ilişkin bir yazılı soru önergesi verdim. Kasapoğlu, önergemize 3 Aralık 2018 tarihli bir yanıt gönderdi. Verilen yanıtta çok açık bir şekilde “yurt için 403 bin 276 öğrencinin başvuru yaptığı ancak bu öğrencilerin 304 bin 444’ü yerleşebildiği” ifadesi yer almaktadır. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kendi Bakanı verdiği yanıtla açıkça yalanlarken, bir de kalkıp Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na   ‘Türkiye’de ne kadar yurt ne kadar yatak kapasitesi var; haberi yok’ demesi akıllara ziyan bir söylemdir. Türkiye’de ne kadar öğrenci yurdu olduğundan, ne kadar yatak kapasitesi olduğundan kimin haberinin olmadığı somut bir biçimde ortadadır.”

BAKANLAR KURULU TOPLANTILARINDA KENDİ ARALARINDA NE KONUŞUYORLAR MERAK EDİYORUM

Asıl ülkeyi tek başına yönetmesine rağmen, ülkemizdeki birçok sorunun farkında olmayan bir AK Parti Genel Başkanı’nın var olduğunu belirten Başarır sözlerine şöyle devam etti:  “Kendi Bakanı, çok net biçimde, yaklaşık 100 bin öğrencinin yeterli yurt olmaması nedeniyle açıkta kaldığını belirtiyor. Bakanlar Kurulu toplantılarında kendi aralarında ne konuşuyorlar merak ediyorum. Sayın Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı’na kaç öğrencimiz açıkta kaldı diye sormaz mı? Ya da bir açıklama yapmadan önce kendi bakanından bir bilgi almaz mı? Burada kimin kılavuzunun karga olduğu açıkça ortadadır!”

HALKIMIZ TEK ADAM REJİMİNE GEREKLİ YANITI 31 MART’TA VERECEKTİR

CHP’li Başarır sözlerini şu sözlerle tamamladı: “AKP yönetimi, halkımızı sadece öğrenci yurtları konusuyla eğitimde değil, adalette, tarımda, sağlıkta, ekonomide, dış politikada da kandırıyor. Ancak, acı gerçeklerle karşı karşıya kalan halkımız her şeyin farkındadır. Vatandaşlarımız tek adam rejiminde yaşadıkları bu sıkıntıların karşılığını 31 Mart’ta verecektir.”