Perşembe , 22 Ağustos 2019
Gündüz güven tazeledi

Gündüz güven tazeledi

Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği 2.Olağan Genel Kurulu’nda Ferudun Gündüz yeniden AYDD Başkanı seçildi.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği Genel Kurulu Mersin Divan Oteli’nde gerçekleştirildi.

Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği (AYDD) Başkanı Ferudun Gündüz, “İstanbul merkezli YDD’nin Ulusal Yaygınlaştırma Projesinin bir türevi olarak ¸Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Aksaray, Niğde, Antalya, Burdur, Isparta ve KKTC olmak üzere, 10 ili kapsayan bölgesel derneğimiz, 23 Haziran 2016 tarihinde Mersin merkezli olarak kuruldu. Kuşkusuz gönüllülük esasına dayanan bu tip örgütlenme modelleri birçok zorluklara da göğüs germeyi gerektiriyor. Nitekim yola çıkarken bu bilinçle hareket ettiğimiz için ortaya çıkan muhtelif zorluklar bizi yıldırmadı ve kararlılıkla yolumuza devam ettik. Aramızdan ayrılanlar kadar aramıza yeni katılan dostlarımızda oldu.  Huzurlarınızda hepsine tek tek teşekkür ediyorum. 3 zorlu yıl içerisinde ne yaptık? Aslında sağlam bir temel attık diyebilirim. Nitekim çok yeni olmamıza rağmen oldukça iyi gittiğimizi söyleyebilirim. Çünkü bir yönetim döneminde kamuoyunda ne olduğu dahi çok az bilinen bir mesleğin ve örgütünün tanıtılması çok kolay değildir. Akdeniz YDD olarak bunu ilk dönem içerisinde başardığımız söyleyebilirim. 1 Aralık 2017 de Mersin Kent Konseyine üye olarak muhtelif konularda derneğimiz AYDD’yi temsilen konuşmalar yaptık

Toros Üniversitesinde gençlerle Yönetim Danışmanlığı mesleğimizdeki deneyimlerimizi paylaştık.

2 Aralık 2017 de Mersin’de Türkiye’deki 7 Bölgesel Dernek Başkanını misafir ederek Türkiye Yönetim Danışmanları Platformunun kurulmasına katkı sunduk. Ayrıca Federasyon için çalışmalar devam etmektedir. Kalkınma Bakanlığından gelen davet üzerine Ankara’ya giderek hazırlanan 11. Kalkınma Planı için yoğun bir mesai harcayıp, gelecek yıllarda özellikle seviye-6 ve seviye -7 nin Mesleki Standartlarının da netleşmesi için çalışmalara katkı sunduk” dedi.

TOROS ÜNİVERSİTESİYLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK

Gündüz, “Mersin’de MTSO ile görüşme trafiğini başlattık. Ayrıca 12-13 Nisan 2019 da ILO‘nun Adana da düzenlediği iş dünyasında sürdürebilirlik ve insana yakışır iş seminerine katılarak, kendi uzmanlık alanlarımızda konferanslar verdik. Son olarak bu hafta başında, Hatay Temsilcimizin organizasyonu ile                                                           önce Antakya sonra da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odalarını ziyaret edip, Başkanlarıyla ve Yönetim Kurullarıyla tanıştık Ayrıca KOSGEB Müdürü ve DOĞAKA Ajans Başkanıyla yararlı toplantılar yaptık.                                                                                                                                                           4 arkadaşımla birlikte Odalarda aramızda paylaştığımız muhtelif konularda konferanslar verdik. Memnuniyetle belirtmek isterim ki başta İskenderun olmak üzere konferans verdiğimiz iş insanları mesleğimizi kavradı ve konferansın hemen sonrasında üyelerimize somut olarak muhtelif iş teklifleri gelmeye başladı.  Mersin kentinin markalaşması, temel hedeflerimizden olacaktır.  Bu ay içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Sayın Valimizi ziyaret ederek bu konuda proje fikirlerimizi sunacağız.  Sayın Valimiz bu konuda benden özel bir çalışma istedi. Ona hazırlık yapacağız hep birlikte. Zaten MEP çatısı altında yaptığımız ve Ana Sponsoru Büyükşehir Belediyemiz olan Marka Kent Mersin Çalıştayı’nın tüm verileri ile ilgili bir süreden beridir devam eden kitap çalışmamızı, ben ve Prof Dr Mehmet Cihan Yavuz hocam birlikte götüreceğiz ve bundan böyle de AYDD şemsiyesi altında devam edeceğiz. Sayın Valimize de belirttiğim üzere bu kısa, orta ve uzun vadeli bir çok planı içerisinde barındıran bir çalışma sahası. ILO nun SCORE programında öğrendiğimiz bazı metodları katılamayan arkadaşlarımızla paylaşacak ve onlarında bilgilenmelerine destek vereceğiz. Yönetim Danışmanı Yetiştirme Programı için hem kaynak temininde bulunacak hem de böyle bir eğitim programı açacağız. KOBİ Eğitmeni Eğitim Programı içinde çalışmalarımız devam etmektedir. Yönetim Danışmanlığında kategoriler ve ücret belirlenmesi için bir komite kurduk . Yeni dönemde bu iki konuda çalışmaya başlanacaktır. ÇKA’na bir proje yazılarak birkaç Yönetim Danışmanı arkadaşımızın yurt dışındaki eş dernekleri ya da kurumları ziyaret etmesi ve karşılıklı kaynak, bilgi alışverişinin geliştirilmesi sağlanacaktır.  Bölgemizdeki tüm iller bir program dahlinde ziyaret edilerek  (Odalar, KOSGEB, Kalkınma Ajansları, AKİB, MESBAŞ, TKDK Başkanlıkları, OSB ler vb  ile ortaklaşa) Konferanslar verilecek ve meslek ve AYDD tanıtımına hız verilecektir. Nitelikli üye edinme çalışmalarımız devam edecek ve 2019 yılı içerisinde 10 yeni üye alımını gerçekleştireceğiz. Meslek içi eğitimlerimiz ve bilgi transferlerimiz ise kesintisiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

ADYY Genel Kurulu tek liste ile gerçekleşti. Yeni Yönetim Kurulu Ferudun Gündüz, İlhan Ege, Köksal Hazar, Buket Küçükbey, Bülent Yüce, Zeynep Kırılmış ve Hatice Aydın’dan oluştu. Denetleme Kuruluna da Hatice İğde, Hasan Hüseyin Ünver ve Obengül Ejder seçildi.