Çarşamba , 17 Temmuz 2019
Gültak’tan mahallelere ziyaret

Gültak’tan mahallelere ziyaret

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, göreve gelir gelmez mahallelere çıkarma yaptı, Akdeniz sakinleri ile bir araya geldi. Seçim başarısı nedeniyle ilçe halkına teşekkür eden Başkan Gültak, vatandaşların dile getirdiği talep ve sorunları da dinledi.

HABER MERKEZİ

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, hafta sonu gerçekleşen yoğun program kapsamında; Şevket Sümer, Bekirde, Civanyaylağı, Camili, Yeşilova, Iğdır, Hebilli, Esenli, Akdam, Demirhisar, Kürkçü, Aşağı Burhan, Yukarı Burhan, Yanpar, Puğkaracadağ ve Parmakkurdu mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlar ve esnaflarla bir araya geldi.

Her gittiği mahallede yoğun bir kalabalık eşliğinde, sevinç ve coşkuyla karşılanan Başkan Gültak, gördüğü ilgi karşısında kimi zaman duygulandı. Başkan Gültak’a ziyaretlerinde, belediye Meclis üyeleri, AK Parti ve MHP ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, birim müdürleri ve daire amirleri de eşlik etti. Her gittiği mahallede davul ve zurnalarla karşılanan Başkan Gültak için kurbanlar kesildi, dualar edildi.

“Bundan sonra Akdeniz’de barış, sevgi, huzur ve kardeşlik hâkim olacak”

Akdeniz özelinde yeni bir dönemin başladığının altını çizen Başkan Gültak, geçmişte ihmal edilen ilçenin makûs kaderinin bundan sonra değişeceğini söyledi. Seçim başarısı nedeniyle vatandaşlara teşekkür eden Başkan Gültak, belediyenin kapısının herkese açık olduğunu, dileyen her vatandaşın, randevu almadan istediği zaman kendisi ile görüşebileceğini ifade etti. Kurum personelini de belediyeye gelen vatandaşlara karşı güler yüzlü olmaları konusunda uyardığını ifade eden Başkan Gültak;

“Halkımızın teveccühü ile Akdeniz’de gönül belediyeciliği kazanmıştır. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın; bundan sonra Akdeniz’de barış, sevgi, huzur ve kardeşlik hâkim olacak. Halkın içinden bir belediye başkanı olacağımızın sözünü verdik, bu sözümüzü de inşallah yerine getireceğiz. Herkese eşit mesafede olacağız ve eşit hizmet vereceğiz. Birlik, beraberlik olursa, fitne fesadı engellerseniz, inanır ve çalışırsanız Allah da sizi zafere ulaştırır. İşte bizim zaferi elde etmemizin nedeni bu. Devamlı sizlerin yanında olacağız. Sizlerden aldığımız gücü Ankara’ya taşıyarak, Akdeniz’de çok güzel hizmet ve projeler başlatacağız” dedi.

“SAHADAN VE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

“Vatandaşımız bizim başımızın tacıdır. Yakaladığımız kardeşlik ve huzur ortamı, elde ettiğimiz sinerji ve motivasyon sayesinde Akdeniz’i beraber yöneteceğiz ve kalkındıracağız” diyen Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Akdeniz’i kapalı kapılar ardından değil, sahadan ve birlikte yöneteceğiz. Belediye bizim değil, halkın belediyesidir. Akdeniz Belediyesi, ilçe sakinlerine hizmet vermek için vardır. Şundan emin olunuz ki Akdeniz’de çok şey değişecek. Çünkü başkan olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Amacımız vatandaşlarımıza ve ilçemize büyük, nitelikli ve kapsamlı hizmetler vermek.

Nitekim yakın zamanda seçilmiş belediye başkanları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir araya geleceğiz. Bu buluşmada ben de Akdeniz’i anlatacağım, hayata katacağımız projelerimizi paylaşacağım. Akdeniz’i; gerçekten adına layık olacak şekilde, hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden ötürü sizlere gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun, evinize ve işinize huzur ve bereket versin.” Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, ziyaretlerinde mahalle sakinlerinin dile getirdiği park, yeşil alan, yol, su ve elektrik gibi alt ve üstyapı hizmetlerine ilişkin bazı talepleri, sorun ve sıkıntıları da dinleyip bizzat not aldı ve dile getirilen konularla ilgili olarak kurum yetkilileriyle görüşeceğini belirtti.