Cuma , 21 Şubat 2020
Gözlükçüler Odası Mersin’de

Gözlükçüler Odası Mersin’de

Gözlükçüler ve Optisyenlik müesseslerinin yaklaşık 40 yıllık hayali olan Türk Optisyen, Gözlükçüler Birliği ve Odası kuruldu.  FAHRİ FIRAT

FAHRİ FIRAT

MİSİAD Mersin Şube Başkanı olan Serkan Yakan’ın uzun süren çalışmaları sonucunda Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği ve Odası sonunda hayata geçirildi.

Başkan Yakan, “Gözlükçüler ve Optisyenlerin 40 yıllık hayali olan kurumsallaşmayı sonunda yaptık. Bu konuda dönemin başbakanı sayın Binali Yıldırım, Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin yoğun mücadelesiyle kanunlaştırılan Türk Optisyenlik ve Gözlükçüler Birliğinin VIII.Bölge Mersin Optisyen, Gözlükçüler odasının kurulması görevi bana verildi. Kamu niteliği statüsünde yer alan bu odalar, gözlükçülük mesleğinin Türkiye’de, bir sağlık mesleği olduğu ve bu nedenle  odaların mesleğin gelişim sürecine çok katkı sağlayacaktır. Yapılacak çalışmaların, okullarda ve ehliyet alımlarındaki göz taramalarının artırılarak, trafik kazalarının daha aza indirilmesi, öğrencilerin eğitim içerisinde daha fazla yer almasını sağlamak gibi bir takım faaliyetlerde bulunarak, ülkenin ilerlemesine ve ekonomisine katkı da bulunmak gibi çalışmalarımız olacak ve ilerleyen zamanlarda bu çalışmalar genişleyerek devam edecektir” dedi.