Çarşamba , 19 Haziran 2019
Gerçek melekler

Gerçek melekler

El Ele Ailesi Topluluğu kurucuları Esra Alkan Uysal ve Hilal Ekin, önceki yıllarda olduğu gibi 2019’da da el ele verip, küçük çocuklara, küçük umutlar vererek, onların yeniden hayata bağlanmasını sağladılar.

  • ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

El Ele Ailesi Topluluğu kurucuları Esra Alkan Uysal ve Hilal Ekin’le birlikte Topluluk üyeleri de Onkolojide tedavi gören çocuklara hediye dağıtarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirdiler.

El Ele Ailesi, yeni yılda Noel baba ve anne kostümleri giyerek Onkolojide tedavi gören çocuklara hediyeler dağıtarak renkli ve keyifli anlar yaşattılar.

Esra Alkan Uysal ve Hilal Ekin, sadece çocuklar değil, renkli kostümlerle kendilerini gören hasta yakınlarının da çok eğlenip, mutlu olduklarını söylediler.

Esra Alkan Uysal, “Her kesimden ve yaştan insanın, insanca yaşaması ve ihtiyaç duyduğu anda bir sıcak ele uzanabilmesi için çıktığımız bu yolda, şiddet gören kadınlara, kanser hastalarına, engellilere, savaş mağdurlarına, kimsesiz çocuklara, yaşlılara,  kısacası tüm ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya çalışıyoruz. Kimi zaman lösemiyi yenenlere maske atma törenleri düzenliyoruz, kimi zaman palyaço olarak, onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara doğum günü sürprizleri hazırlıyoruz. Kimi zaman kitap ihtiyacı olan okullar için kitap topluyor, kütüphane yapıyoruz. Kimi zaman engellilerin feryadına koşuyor, kimi zaman Türkiye’ye sığınan savaş mağdurlarının elini tutuyor, kimi zaman da kıyafet, kırtasiye, kitap, eşya ve gıda yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Unutmadan! El ele Ailesi, bir hayır kurumu değil. Kesinlikle para toplamıyor ve para vermiyoruz. Küçücük umutlarla, mutluluklarla, insanların acılarını birazda olsa unutturup, yüzlerini gülümsetebilmek ve bu nedenle bir el uzatmak, yardım etmek, sevgiyi paylaşmak, mutluluğa ve bir gülüşe ortak olmak isteyen herkese çağrıda bulunuyoruz. Hiç bir menfaat ve karşılık gözetmeden, yardım edilmesi gereken durumda, seferber olmak adına el ele çıktık bu yola. Bazen bilginize, bazen becerinize, bazen sıcacık bir gülüşünüze, bazen sessizce tutulan sıkı bir ele, bazen sımsıkı sevgi dolu bir sarılışa bir adım atmak için el ele. Kendine ve insana saygısı olan vicdan sahibi insanlarla bir adım bin umut için el ele. İsteğimiz çehrelerde acı değil, mutluluk görmek. Bir gülümseme ile yaşam değiştirmek, Küçücük umutlarla, mutluluklarla, insanların acılarını birazda olsa unutturup, yüzlerini gülümsetebilmek istiyoruz” dedi.

EN ÇOK MORALE İHTİYAÇLARI VAR

Topluluk kurucularından Hilal Ekin, “Yaklaşık 4 yıldır, her özel günü vesile sayıp, hasta çocukları Topluluk olarak ziyarette bulunup, gönüllülük esasıyla onların yanında yer alıyoruz. Kimseden maddi yardım almadan, gönüllülerin aldığı hediyelerle, az da olsa çocukları mutlu edebilmeye çalışıyoruz. Özellikle de kanser hastalarının en çok ihtiyacı olan şey moral ve bizde bu morali onlara vermek için topluluğumuzla birçok faaliyetlerde bulunuyoruz. Sosyal medya üzerinden kurduğumuz sayfalarından, kan ihtiyaçları talepleri içinde duyuruda bulunup, yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.