Çarşamba , 22 Mayıs 2019
BURASI TURİZME KAZANDIRILSIN

BURASI TURİZME KAZANDIRILSIN


Vatandaş ve esnaf,  Uray caddesinde bulunan istasyona giden ara yolun kapatılmasına tepkili. Yol üzerindeki eski binanın her an çökme ihtimaline karşı yolun kapatılmasına esnaf, “Yolu kapatmak çözüm değil. Burası restore edildikten sonra butik otel ya da kapalı çarşı yapılarak turizme kazandırılsın. İşte o zaman Uray Caddesi daha da hareketlenir ve cazibe merkezi olur” dedi.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Uray caddesi esnaflarından Emrah Değirmenci, Uray caddesi üzerindeki yapıların kaderine terkedildiğini ve ilgisizlikten dolayı yıkılmak üzere olduğunu söyledi.

“ÖNLEM ALINMASI İÇİN İLLA BİRİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?”

Esnaf Değirmenci, “Önlem alınması için illa birinin ölmesi mi gerekiyor. Defalarca söyledik, yetkili yerlere şikayetimizi ilettik. Onlar ne yaptı, yolu kapattı. Yolu kapatmakla çözüme ulaşamazsınız. Bu binanın her gün bir parçası kopuyor ve birilerinin üstüne düşmesinden korkuyoruz. İnsanlar ve araçlar sürekli bu yolu kullanıyorlar. Bu yolun kapatılması en çok esnafın zararına oldu. İşler yarı yarıya düştü. Esnaf kan ağlıyor ve eleman çıkarmak zorunda kalıyor. Bizim en büyük geçim kaynağımız, trenle gelen yolcular. Trenden inen yolcu, yol kapalı diye buradan geçmiyor, dolmuşlar onları istasyona kadar götürüyor” diye konuştu.

“YOL KAPATMAK ÇÖZÜM DEĞİL”

Yıkılmak üzere olan binanın turizme kazandırılmasını isteyen esnaf, “Tek korkumuz, önlem alınamazsa en son burada birileri ölecek.  Burası sit alanı da olsa, bir önlem alınması gerekiyor. Yol kapatmakla önlem alınmaz.  Siz yolu kapatırsanız, bu kez esnaf evine ekmek götüremez. Burası istasyona geçişin olduğu tek nokta. Bu binanın üst tarafı sonradan yapılmış. Tamam yıkılmasın, restorasyon yapılsın. Hatta burası restore edildikten sonra butik otel ya da kapalı çarşı yapılarak turizme kazandırılsın. İşte o zaman Uray Caddesi daha da hareketlenir ve cazibe merkezi olur. Tek korkumuz birilerinin ölmesi. Yetkili yerlere başvurmamıza rağmen bir sonuç alamadık. En son Adana’dan bir heyet geldi, yıkılıp, yıkılmayacağına karar vereceklerdi. Hala beklemedeyiz, elimiz kolumuz bağlı bir şekilde gelecek bir haberi bekliyoruz” şeklinde konuştu.