Perşembe , 23 Mayıs 2019
Belediyeyi de esnaf gibi yöneteceğim

Belediyeyi de esnaf gibi yöneteceğim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz’de sorunları çözmek için projelerinin hazır olduğunu belirterek, “Ben bir esnafım. Belediyeyi de esnaf gibi yöneteceğim. Kendi paramıza nasıl sahip çıkıyorsak, belediyenin parasına da sahip çıkacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (ESOB) bağlı odaların başkanları ile bir araya geldi. ESOB Başkanı Talat Dinçer, başkanlığında gerçekleşen toplantıda Yelkovan, esnaftan tam destek sözü aldı. Çalışmaları sırasında olumlu tepkilerle karşılaştığını ifade eden Yelkovan, kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu dile getirdi.

ESNAF CİDDİ BİR İSTİHDAM SAĞLIYOR

“Benim için kimlik önemli değil, hizmet için yola çıktım” diyen Yelkovan, esnafın sorunlarını bildiğini belirterek, “Çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Bugüne kadar sorunları belediyeler çözmedi. Sizlerin de gücüyle geldiğimizde sorunları çözeceğiz. Bu memlekette 65 bin esnaf var. Esnaf ciddi bir istihdam sağlıyor. İstihdama en çok katkı sağlayan biz esnafız. En küçük esnafın yanında en az iki kişi çalışıyor. Göreve geldiğimde öncelikle kalkınmaya yönelik hizmetler gerçekleştireceğiz. Akdeniz’de yaşayanların ve esnaflarımızın sorunlarını çözmek için ciddi projeler hazırladık. Bu projeleri hayata geçirmek için önce göreve gelmemiz lazım” dedi.

BELEDİYEYİ DE ESNAF GİBİ YÖNETECEĞİM

Esnafın desteğinin teşkilat açısından da önemine vurgu yapan Yelkovan, vatandaşın tepkisinin çok iyi olduğunu kaydederek, “Milletin bir beklentisi var. Millet bıkmış. Ben bir esnafım. Belediyeyi de esnaf gibi yöneteceğim. Kendi paramıza nasıl sahip çıkıyorsak, belediyenin parasına da sahip çıkacağız. Kimse art niyetle kapıdan girmesin. Biz iş yapmaya geliyoruz. Belediyelerin parası nereye gidiyor?” diye sordu. Güç birliği çağrısı yapan Yelkovan, esnafın göz ardı edildiğine işaret ederek, destek istedi.

ESNAF TEŞKİLATI BU İŞİ ÇÖZER

Akdeniz ilçesinin önemine işaret eden ESOB Başkanı Talat Dinçer de esnafın tamamına yakının Akdeniz’de olduğuna dikkat çekerek, “Esnaf teşkilatı inanırsa bu işi çözer. Ricacı mı olacağız, karar merci mi olacağız? Karar veren olmak istiyorsak hepimiz bu işe gönül vereceğiz. En önemli belediye Akdeniz. Esnafın yüzde 70’i Akdeniz’de. Her şeyimiz Akdeniz. Sorunumuz çok. Bir sorunumuz olduğunda belediyeye gidiyoruz. Türkiye’ye yön veren esnaftır. Teşkilatımızın marka değerini yükseltelim” diye konuştu. Sabit Yelkovan’a destek vereceklerini açıklayan oda başkanları, Akdeniz İlçesi’nde en güçlü adayın Sabit Yelkovan olduğunu dile getirdiler.