Salı , 13 Ağustos 2019
6. İşletmecilik ve Teknoloji zirvesi başladı

6. İşletmecilik ve Teknoloji zirvesi başladı

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen “6. İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi” başladı.

Erdemli Kültür Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen zirveye, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Üniversitemiz Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik, öğretim elemanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

HABER MERKEZİ

Etkinliğin açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, gelişen teknolojiye ayak uydurmanın önemli olduğunu vurgularken; ‘’Gençlerimizin teknolojiye duyduğu ilgi gerçekten takdire şayan bir gelişimdir. Önceki yıllarda birçok kişinin uzun sürede yaptığı işler artık teknoloji sayesinde daha kısa ve insan gücü kullanmadan yapılabiliyor. Dünya da artık teknoloji yarışları başlamış durumda. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak ve yaşamına katkı sağlayacak düzeyde bilmek artık insanoğlunun kaçınılmaz bir gerçeğidir” dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise; ‘’Teknoloji anlamında, dünyada baş döndürücü bir gelişmeler yaşandığı ortada. Bu sürece ayak uyduramayanlar yok olup gidiyor. Bizim de bu gelişmelerin dışında kalmamız mümkün değil. Teknolojik olarak dışarıya bağımlı kaldığımız süreçte, sorunlarımızla baş edebilmemiz mümkün değil. Ülkemizin teminatı olan genç nesillerimize bu konuda çok güveniyoruz. Onlara imkân verildiğinde, en üst düzey teknolojilerle ülkemizi kalkındıracaklarına inanıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin gerek bilişim gerekse işletmecilik süreçlerinde yaşanan gelişmelerin takibini, bizzat sektörün içinden gelen uzman kişilerle yapmasının çok önemli olduğunu belirten Üniversitemiz Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik; düzenlenen zirvenin bu kapsamda çok faydalı ve önemli olduğunu vurgulayarak zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmalarının ardından, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Özkanoğlu ve Öğretim Görevlisi Türkol Çankaya tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından panelistlerin sunumlarına geçildi.

Bilişim, teknoloji ve işletme dünyasının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği, 6. İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi, 18-20 Nisan tarihleri arasında 8 farklı oturum ile devam edecek.