“6. Fırçanı al da gel” etkinliği büyük ilgi gördü

Toros Üniversitesi ve İçel Sanat Kulübü’nün birlikte organize ettiği “6. Fırçanı Al Da Gel’’ sanat etkinliği her yıl olduğu gibi bu yılda amatör ve profesyonel sanatçıları bir araya topladı.

İçel Sanat Kulübü Sokağı’nda gerçekleşen etkinlik, bu yıl da yoğun bir talep aldı ve renkli görüntülere sahne oldu. Resime merak duyan her yaştan katılımcı tuallere hayal dünyalarını yansıttılar.

HABER MERKEZİ

Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Grafik ve Tasarım Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Hülya Gündoğdu, “Sokak da düzenlenen “6.fırçanı al da gel” etkinliği oldukça ilgi gördü, sanatın herkes için olduğundan yola çıkarak, güzellik ve yaşam karşısında duyulan heyecanın sanat olduğunu bir kez daha gösterdik. “Fırçanı Al Da Gel” etkinliği insanların içindeki sanat sevgisini had safhada ortaya çıkarmaktadır. Bizim için önemli olan kişinin sanatla yaşamı hissettiği şekilde tualle yansıtması, yaşamın güzelliklerini hissetmesidir. Her geçen yıl etkinliğimiz daha geniş kitlelere ulaşmakta ve İlk defa fırçayı eline alan kişilerde ise resim sanatı ile tanışma fırsatı yakalamaktadır” şeklinde konuştu.