Perşembe , 20 Şubat 2020
19 tür çiçek dikildi

19 tür çiçek dikildi

Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yazlık mevsimlik çiçek dikimini tamamlayarak toplam 19 tür çiçek ile Mersini rengarenk bir görünüme kavuşturdu.

HABER MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yazlık mevsimlik çiçek dikimini tamamladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yazlık mevsimlik çiçek dikimini tamamladı. Dikimi yapılan toplam 19 tür çiçek ile Mersin rengarenk bir görünüme kavuştu.

Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli’de toplam 44 noktada yapılan dikim çalışmaları tamamlanırken, merkez ilçelerde yapılan çalışmaların ardından diğer ilçelerde de dikim çalışmaları bitirildi. 10 kişilik ekip ile sürdürülen çalışmalarda orta refüj ve kavşaklara mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi.

RENGARENK ÇİÇEKLER MERSİN’İ SÜSLEDİ

Yaz aylarının en sıcak günlerinin yaşandığı Mersin’de Sardunya (Pelargonium), Petunya (Petunia Hybrida), Kadife (Tagetes Erecta), Kirli Hanım (Zinnia Elegans Mondo), Ateş Çiçeği (Salvia), Bodur Horoz İbiği (Celosia Argentea Plumosa), Belina (Begonia Semperflorens), Vapur Dumanı (Ageratum Housoniaum), Bodur Bodrum Papatyası (Osteospermum), Yer Minesi (Verbena), Yaprak Güzeli (Coleus), Gül (Rosa) Parlak Yapraklı Taflan (Euonymus Japonica Gold), Gaura (Gaura), Aromatik Kekik (Tyhmus Sp), Lavantin (Santolina Rosmarinifolia), Sarmaşık (Mandevilla sp.) türündeki çiçeklerin yanı sıra yüksek sıcaklıklara dayanıklı çiçekli bitkilerin dikimi de gerçekleştirildi. Ruelya, İresine Herbstii ve Alternanthera türündeki yüksek yaz sıcaklarına dayanıklı mevsimlik çiçeklerin dikiminin tamamlanması ile birlikte Mersin rengarenk bir görünüme kavuştu.